Back
Next
آگهی استخدام مهندس صنایع
دانشگاه های پذیرنده

دانشگاه هایی که بر اساس دفترچه انتخاب رشته ارشد در رشته مهندسی صنایع گرایش سیستم های مالی پذیرش دانشجو دارند.
.

معرفی گرایش

این رشته یکی از شاخه های رشته مهندسی صنایع است  که از طریق آزمون کارشناسی ارشد در کد رشته مهندسی صنایع از سال 1384  به عنوان شاخه ای مجزا پذیرش میشود.
سیستم های مالی یکی از جدیدترین رشته های حوزه مالی و درواقع پایه گذار خلاقیت در مسائل مالی است.
این رشته سعی دارد که تمام ابزارهای موجود را با شرایط بازار تطبیق دهد و سپس ابزارهای جدید و نوینی برای افزایش سودآری در بازار طراحی کند.
برای مثال در سال های اخیر تلاش تولیدی ها و کمپانی های بزرگ تولیدی یا خدماتی بر این بوده است که ابزار های جدیدی مثل انواع سهام با انواع اوراق بهادار طراحی کنند یا ابزارهای مالی موجود را اصلاح کنند.
در دهه 1980 میلادی این اصطلاح برای اولین بار در بانک های لندن برای پایه گذاری دپارتمان مدیریت ریسک به وجود آمد که این دپارتمان از متخصصان در زمینه ریسک شرکتی تشکیل میشد که این گروه تمام ریسک های مالی شرکت ها را بررسی کردند و یک استراتژی جدید ارائه دادند.
مهندسی مالی شامل ابزارهای مالکیت، بدهی، مشتقه و ترکیبی میباشد و همچنین میتوان به ابزارهای فیزیکی و مالی نیز تقسیم بندی میشود.
این گرایش مجموعه ای است از از توسعه، طراحی و نوآوری در ابزار و سیستم های مالی و ارائه راه های خلاق و نوین برای حل مشکلات مالی و کاهش ریسک در جهت افزایش ارزش شرکت ها، در واقع رشته مهندسی مالی را می توان ترکیبی از علومی همچون ریاضیات مالی، ریاضیات کاربردی، علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات،انبارش داده های مالی، محاسبات رایانه ای مالی، مدیریت مالی و ریسک به حساب آورد.
از قابلیت های مهم دانش آموختگان این رشته می توان به توانایی آنها  در درک هم زمان مفاهیم صنعتی و مالی با توجه به تحصیلات کارشناسی ایشان در مهندسی صنایع اشاره نمود. از این نکته هم نباید گذشت که این دانش آموختگان به علت پشتوانه تحصیلات فنی خود از توانایی بالاتری در درک مسائل کمی مانند ریاضی و مفاهیمی از این قبیل در مقایسه با رشته های مدیریتی مشابه برخوردار هستند
.
نقش های مهندسان مالی
1- ایجاد کردن بازار: ایجادکنندگان بازار شرایطی را فراهم میکنند که تمام خواسته های مشتریان را فراهم کند، سپس بعد از اظهار نظرمشتری بر اساس نظر مشتری به او می فروشند.
باید با هزینه کمتر، خواسته های مشتری را فراهم کرد.
2- ایده و ابداع: باید ایده های جدید ارائه شود برای مثال: اوراق بهادار جدید برای زمانی که نمیتواند نیاز مشتری را رفع کند.
3- کشف راه های قانونی: بهترین مهندسان مالی همیشه از ریاضیات بهره میبرند، سعی میکنند با سرعت ایده ها را بدست آورند، سپس آن را تجزیه میکنند. سعی میکنند با استفاده از قانون سود را افزایش دهند. آنها بسیار خلاقند و دنبال راه فرار و ایده نو هستند
.
برنامه درسی مهندسی سیستم های مالی و واحدهای آن

رشته مهندسی سیستم های مالی در مقطع کارشناسی ارشد دارای 32 واحد درسی است که 12 واحد آن را دروس اجباری، 12 واحد دروس اختیاری و 8 واحد آن را پایان نامه و سمینار تشکیل می دهند.
سیستم های مالی
مقایسه ظرفیت گرایش سیستم های مالی در سال 95 تا 97
استفاده از مطالب وبسایت خانه صنایع برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. طراحی و برنامه نویسی توسط تانـیـا عبـاسی می باشد

© 2016-2017 TANYART.IR. All rights reserved. We use cookies to offer you a complete experience.
خدمات کاربران
اطلاعات آموزشگاه
تبلیغات
فرصت های شغلی
 
شما میتوانید با دنبال کردن صفحه های ما در شبکه های اجتماعی از تازه ترین اخبار سازمان سنجش،موسســه و چگونگی برگزاری کلاس ها و وقت های مشاوره مطلع شوید،همینک به صفحه های ما بپیوندین
مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
آدرس: تهران، تقاطع ولیعصر - مطهری، روبروی قنادی هتل بزرگ تهران، پلاک 2050 ، موســسـه ماهان
   
شماره تلفن: 8506 - 021

پست الکترونیک : info@iehome.ir